Od leta 2022 Veolia vsaki dve leti izda Barometer ekološke preobrazbe v sodelovanju s svetovalno-raziskovalno hišo Elabe.
Pred podnebno-ekološkim zidom je javna razprava prešla v novo fazo. Prebivalstvo po vsem svetu, ki se zaveda okoljskih tveganj za svoje zdravje in kakovost življenja, zahteva ukrepanje. Obstoječe rešitve so splošno sprejete, vendar se strategije za njihovo izvajanje težko strukturirajo na skupnih temeljih.
Odkrijte izdajo 2024:
- Globalna študija
- Prve ugotovitve barometra
- Konkretne rešitve
- Prenesite izdajo 2024
Barometer, ki vpliva na 26 držav na 5 celinah
Barometer zajema 26 držav (1) na 5 celinah, ki zajemajo vzorec več kot polovice človeške populacije. Države so bile izbrane zaradi njihove demografske teže in pomembnosti: države na prvi črti učinkov podnebnih sprememb, pa tudi države, ki so pionirji ekoloških politik.
Obseg tega Barometra nam omogoča oceno globalne in lokalne ravni sprejemljivosti obstoječih ekoloških rešitev ter odkrivanje ovir in gonil, ki spremljajo implementacijo teh rešitev. Informativna študija, ki nam pomaga pospešiti razpravo in bolje razumeti, kako doseči ekološko preobrazbo.
Prve ugotovitve barometra
Ekološki strah preplavlja planet
2/3
prebivalcev sveta se počuti izpostavljene in ranljive za tveganje, povezano s podnebnimi spremembami ali onesnaženjem.
64%
se jih počuti izpostavljenih in ranljivih za zdravstveno tveganje (vključno s 64 % slabšega zdravja in 58 % s težavami z duševnim zdravjem).
Ukrepajte, da spremenite situacijo
67%
jih meni, da bi jih rešitev, ki spodbuja ohranjanje njihovega zdravja, spodbudila k spremembi navad ali sprejetju nekoliko višjih stroškov.
66%
prebivalcev sveta je prepričanih, da bo neukrepanje človeštvo stalo več kot ekološko ukrepanje.
Razogljičite, očistite in regenerirajte vire
Več kot ⅔
prebivalcev sveta je pripravljenih plačati malo več za:
lokalno proizvedeno energijo iz odpadkov, ki jih ni mogoče reciklirati, in biomase.
vodo ter za sadje in zelenjavo za financiranje rešitev za čiščenje vode in onesnaževanja tal.
(+13% compared to 2022) are ready to drink potable water from the recycling of wastewater to reduce the risk of running out of water.